سیستان و بلوچستان ـ پایگاه اختصاصی

هم‌اکنون 11 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

همایش مهدویت محور وحدت

همایش مهدویت محور وحدت
چهارمین همایش استانی مهدویت محور وحدت با حضور مدیر عامل کانون مهدی موعود (عج) کشور، نماینده ولی فقیه در امور هل سنت سیستان و بلوچستان، مدیر بنیاد مهدویت استان، فرماندار سراوان، امامان جمعه‌ و جماعت، مسئولین دستگاه های اجرایی، علما، اندیشمندان و جمعی از مردم سراوان در مورخه 97/5/2 در مجتمع فرهنگی اداره ارشاد اسلامی سراوان با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل مدیر بنیاد مهدویت کشور برگزار شد.
در این همایش مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) شهرستان سراوان ضمن عرض خیر مقدم روند برگزاری این همایش و برنامه های پیش رو بنیاد را تشریح نمودند.وی افزود پیشنهاد برگزاری این همایش با همکاری بنیاد مرکز و استان در مورخه 15/10/96 مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا به تصویب رسید.وی با اشاره به اینکه بنیاد تمام توان خود را برای هرچه بهتر برگزار نمودن این همایش به کار برده و از تمام پتاسیل موجود استفاده نموده است.
وی گفت:پس از تکثیر پوستر تبلیغات اولیه با موضوعات ارائه راهکارها و پیشنهادات در راستای وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی با رویکرد مهدویت ، امام مهدی (عج) در تفاسیر مذاهب اسلامی ، برنامه های حکومت حضرت مهدی (عج) و پخش آن در کل استان که پس از انجام تبلیغات و اتمام مهلت ارسال مقالات همایش تعداد 30 عدد مقاله به دبیرخانه همایش رسید که توسط نظر داوران 5 مقاله برتربا موضوعات ذیل انتخاب گردید که به هر کدام از برندگان جوایز ارزنده ای اهدا گردیده شد.
1-تاثیر باور مهدویت بر ادیان
2-امام مهدی (عج) در تفاسیر مذاهب اسلامی
3-امام مهدی (عج) از دیدگاه اهل سنت
4-وظایف انسان در قبال حضرت مهدی (عج)
5-حکومت حضرت مهدی (عج)
حجت الاسلام و المسلمین دکتر متوسل مدیرعامل بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) کشور در این همایش با اشاره به اینکه اساس اسلام، بر اساس وحدت همه مسلمین است، گفت: وحدت یکی از جلوه های برادری است و عمده موضوعات دینی مورد پذیرش همه فرق اسلامی است.
وی افزود: در موارد اندک اختلاف دیدگاه در میان فرق اسلامی وجود دارد و آن هم در موضوعات اعتقادی و فقهی است.
مدیر عامل بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) کشور عمده مشکلات امروز در منطقه را کنار گذاشتن وحدت و کوبیدن بر طبل تفرقه دانست و اضافه کرد: یکی از محور های وحدت، مهدویت است، ظهور و قیام فردی به نام مهدی در آخرالزمان که وظیفه اش برچیدن نظام ظلم و کفر و برپایی نظام دینی بر پایه قرآن خداست.
حجت الاسلام و المسلمین متوسل با اشاره به آیه مبارک ۵۵ سوره نور، گفت: خداوند به انسان چهار وعده؛ حاکم قرار دادن مسلمین در زمین، حاکمیت اسلام بر جهان، امنیت که از مهم ترین نعمات الهی است و رخت بر کندن کلی شرک و کفر از زمین را داده است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان‌ در این‌ همایش گفت: همه معتقد هستیم که منجی عالم از اولاد زهرا (س) است که این همان محور وحدت می باشد و همه بر این باور هستیم که نام و کنیه منجی عالم هم نام و کنیه پیامبر اکرم (س) است.
وی اضافه‌کرد: در متون روایی اهل سنت از وجود امام زمان (عج) به عنوان دوازدهمین خلیفه پیامبر یاد شده است.
نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان با توجه به اینکه در احادیث شیعه و اهل سنت که این نازنین آفرینش مسیح‌ یار و‌مسیح یاور است، خاطر نشان کرد: قبل از ظهور ظلم‌ و فساد در جامعه فراگیر خواهد شد و‌ به تعبیر امام احمد حنبل از نبی مکرم اسلام، دو چیز بدنه جامعه بشری را رنج‌ می دهد یکی‌ از موارد اختلافات است.

آخرین ویرایش
در 1397/9/15 10:31

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366